Valsts iepirkumi - septembra statistika

Valsts iestādes septembrī izsludinājušas vairāk kā 1600 iepirkumu konkursus.

„Iub.lv”, SIA; Rīga, 04.10.2009.

 

Saskaņā ar iepirkumu portāla iub.lv datiem, 2009. gada septembrī valsts un pašvaldību iestādes izsludināja 1670 iepirkumu konkursus.

 

Salīdzinājumā ar augustu iepirkumu konkursu skaits ir palielinājies par 19%.

 

Nozares

Sekojošajā tabulā sniegta sīkāka informācija par valsts un pašvaldību iepirkumu saturu.

 

Nozare

 

Iepirkumu skaits 09/2009

Būvdarbi

 

 

 

Būvniecība, remontdarbi, ceļa būve

387

Piegādes

 

 

 

Mēbeles

56

 

Medicīna

52

 

Laboratorijas un precīzijas ierīces, elektriskie mehānismi un iekārtas

48

 

Pārtika

47

 

Ražošanas iekārtas/tehnoloģiskās līnijas

46

 

Biroja tehnika

45

 

Apkures materiālu piegāde

43

 

Poligrāfija

29

 

Programmatūras un licenču iegāde

25

 

Apģērbs un darba apģērbs

19

 

Būvmateriāli un būvkonstrukcijas

19

 

Saimniecības preces

18

 

Transportlīdzekļu iegāde

14

 

Degviela

12

 

Kancelejas preces

12

 

Akmeņogles

10

 

Lauksaimniecības tehnika un iekārtas

9

 

Sadzīves tehnika

8

 

Reklāma, prezentācijas materiāli

7

 

Žalūziju iegāde

6

Pakalpojumi

 

 

 

Būvniecības un inženiertehniskie pakalpojumi

71

 

Tehnisko un būvprojektu izstrāde

61

 

IT un telekomunikācijas

59

 

Personāla pakalpojumi

33

 

Labiekārtošana, apsaimniekošana

32

 

Izglītība un apmācības

26

 

Apsardze, videonovērošana, drošības sistēmas

26

 

Audits, grāmatvedība

22

 

Transporta pakalpojumi

21

 

Durvju un logu nomaiņa

20

 

Lauksaimniecības un mežsaimniecības pakalpojumi

19

 

Apdrošināšana

15

 

Auto serviss un rezerves daļas

14

 

Juridiskie pakalpojumi, konsultācijas

11

 

Viesnīcu un restorānu pakalpojumi

10

 

Pasākuma aprīkojuma nodrošināšana

9

 

Topogrāfija un mērniecība

7

 

Telpu uzkopšana

7

 

Līzinga/kredīta pakalpojumi

7

 

Mobilo un fiksēto sakaru pakalpojumi

5

 

Veļas mazgāšana

4

 

Autonoma

3

 

Liftu ierīkošana, apkalpošana

2

 

Tulkošanas pakalpojumi

2

 

 

 

 

Citi pakalpojumi un preces

272

Iepirkumi Kopā

 

1670

 

Iepirkumus grūti atrast

Lielāko daļu no septembra iepirkumiem (aptuveni 72% jeb 1199 iepirkumi) sastāda „mazie iepirkumi”, kuru līgumcena ir no 1000 latiem līdz 10’000 latu un kuri netiek publicēti Iepirkumu Uzraudzības Biroja mājas lapā (www.iub.gov.lv). Saskaņā ar likumu par valsts un pašvaldību iepirkumiem informācija par „mazajiem iepirkumiem” iestādēm jāpublicē savās mājas lapās. Salīdzinājumā ar augusta datiem „mazo” iepirkumu skaits ir palielinājies par 14%, bet iepirkumu skaits, kuri tiek publicēti Iepirkumu Uzraudzības Biroja mājas lapā, ir palielinājies par 31%. Proporcionālais sadalījums nav būtiski mainījies. To iepirkumu īpatsvars, kuri netiek apkopoti Iepirkumu Uzraudzības Biroja mājas lapā saglabājas nemainīgi augsts no iepirkumu kopskaita – vairāk kā 70%.

 


 

 

Liels Rīgas iepirkumu īpatsvars

Rīga kā līguma darbu veikšanas vieta bija norādīta 601 iepirkumam jeb 36% no visiem ievadītajiem iepirkumiem. Salīdzinājumā ar augustu Rīgas kā līguma darbu veikšanas vietas iepirkumu īpatsvars ir būtiski palielinājies - par 40%. To iepirkumu īpatsvars, kuru līguma darbu veikšanas vieta ir Rīga, saglabājas nemainīgi augsts no iepirkumu kopskaita – vairāk kā 30%.

 


 

Par Igaunijas un Lietuvas iepirkumiem

Igaunijas valsts iestādes septembrī izsludinājušas 607 iepirkumu konkursus. Salīdzinājumā ar augustu iepirkumu konkursu skaits ir būtiski palielinājies - par 70%. 29% no publicētajiem iepirkumu konkursiem ir tikuši publicēti Igaunijas Publisko iepirkumu biroja reģistrā, savukārt 71% iepirkumu konkursi publicēti citās mājas lapās. Salīdzinājumā ar augusta datiem, to iepirkumu īpatsvars, kas tiek publicēti reģistrā, ir palielinājies par 30%, savukārt iepirkumu skaits no citām mājas lapām ir būtiski palielinājies – iepirkumu skaits ir divreiz lielāks nekā augusta mēnesī. Visbiežāk iepirkumi tika izsludināti sekojošās nozares: būvniecība, būvniecības un inženiertehniskie pakalpojumi; tehnoloģijas un iekārtas; izglītības un mācību pakalpojumi; datortehnika, programmēšana un IT pakalpojumi; transportlīdzekļi un transporta pakalpojumi; uzņēmējdarbības pakalpojumi.

 

Lietuvas valsts iestādes septembrī izsludinājušas 732 iepirkumu konkursus. Salīdzinājumā ar augustu iepirkumu konkursu skaits ir samazinājies par 23%. Visbiežāk iepirkumi tika izsludināti sekojošās nozares: būvniecība, būvniecības un inženiertehniskie pakalpojumi; medicīniskās ierīces un ārstniecības vielas; uzņēmējdarbības pakalpojumi; datortehnika, programmēšana un IT pakalpojumi; izglītības un mācību pakalpojumi.

 

Par IUB.LV

„Iub.lv”, SIA ir privāts iepirkumu uzziņu portāls, kas apkopo informāciju par visiem Valsts iepirkumiem vienotā datu bāzē (www.iub.lv). Uzņēmums savu darbu sācis 2007. gada decembrī un šobrīd ik dienas apkopo informāciju par valsts un pašvaldību iepirkumiem no vairāk nekā 2000 mājas lapām Latvijā, Igaunijā un Lietuvā. Katru dienu datu bāzē tiek ievadīti praktiski visi valsts iestāžu iepirkumi (vidēji 120 – 180 iepirkumi dienā). Saviem klientiem uzņēmums piedāvā ērtu iepirkumu meklēšanu, kā arī iespēju saņemt jaunumus par tieši viņus interesējušiem iepirkumiem uz epastu un RSS lasītāju. Tāpat uzņēmums piedāvā palīdzību iepirkumu pieteikumu sagatavošanā un juridiskās konsultācijas iepirkumu jautājumos.

 

Pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz iepirkumu portālu www.iub.lv obligāta.

 

© Iepirkumu Uzziņu Banka, 2007, Sadarbības partneris iepirkumu informācijas apstrādei - Mercell iepirkumi | Sadarbības partneri Lietuvā: Mercell Lietuva pirkimai | Sadarbības partneri Lietuvā: pirkimai365.lt