Valsts iepirkumi - jūlija statistika

Valsts iestādes jūlijā izsludinājušas vairāk kā 1450 iepirkumu konkursus.

„Iub.lv”, SIA; Rīga, 04.08.2009.

 

Saskaņā ar iepirkumu portāla iub.lv datiem, 2009. gada jūlijā valsts un pašvaldību iestādes izsludināja 1454 iepirkumu konkursus.

 

Salīdzinājumā ar jūniju iepirkumu konkursu skaits ir samazinājies par 29%.

 

Nozares 

Sekojošajā tabulā sniegta sīkāka informācija par valsts un pašvaldību iepirkumu saturu.

Nozare

 

Iepirkumu skaits 07/2009

Būvdarbi

 

 

 

Būvniecība, remontdarbi, ceļa būve

379

Piegādes

 

 

 

Mēbeles

48

 

Ražošanas iekārtas/tehnoloģiskās līnijas

39

 

Medicīna

35

 

Biroja tehnika

29

 

Apkures materiālu piegāde

26

 

Poligrāfija

23

 

Degviela

22

 

Pārtika

22

 

Būvmateriāli

21

 

Kancelejas preces

16

 

Transportlīdzekļu iegāde

15

 

Laboratorijas un precīzijas ierīces

13

 

Reklāma, prezentācijas materiāli

9

 

Programmatūras un licenču iegāde

8

 

Saimniecības preces

7

 

Ķīmiskie produkti

7

 

Apģērbs un darba apģērbs

6

 

Sadzīves tehnika

5

 

Lauksaimniecības tehnika un iekārtas

5

 

Mūzikas instrumenti

2

Pakalpojumi

 

 

 

Būvniecības un inženiertehniskie pakalpojumi

74

 

Tehnisko un būvprojektu izstrāde

55

 

Personāla pakalpojumi

32

 

IT un telekomunikācijas

26

 

Labiekārtošana, apsaimniekošana

24

 

Durvju un logu nomaiņa

18

 

Telpu uzkopšana

18

 

Audits, grāmatvedība

18

 

Apdrošināšana

17

 

Juridiskie pakalpojumi, konsultācijas

15

 

Transporta pakalpojumi

13

 

Lauksaimniecības un mežsaimniecības pakalpojumi

10

 

Auto serviss un rezerves daļas

10

 

Apsardze un videonovērošana

9

 

Mobilo un fiksēto sakaru pakalpojumi

8

 

Viesnīcu un restorānu pakalpojumi

7

 

Pasākuma aprīkojuma nodrošināšana

7

 

Līzinga/kredīta pakalpojumi

7

 

Izglītība un apmācības

6

 

Liftu ierīkošana, apkalpošana

4

 

Topogrāfija un mērniecība

4

 

 

 

 

Citi pakalpojumi un preces

335

Iepirkumi Kopā

 

1454

 

Iepirkumus grūti atrast

Lielāko daļu no jūlija iepirkumiem (aptuveni 71% jeb 1032 iepirkumi) sastāda „mazie iepirkumi”, kuru līgumcena ir no 1000 latiem līdz 10’000 latu un kuri netiek publicēti Iepirkumu Uzraudzības Biroja mājas lapā (www.iub.gov.lv). Saskaņā ar likumu par valsts un pašvaldību iepirkumiem, informācija par „mazajiem iepirkumiem” iestādēm jāpublicē savās mājas lapās. Salīdzinājumā ar jūnija datiem, „mazo” iepirkumu skaits ir samazinājies par 20%, bet iepirkumu skaits, kuri tiek publicēti Iepirkumu Uzraudzības Biroja mājas lapā, ir būtiski samazinājušies - par 44%. To iepirkumu īpatsvars, kuri netiek apkopoti Iepirkumu Uzraudzības Biroja mājas lapā saglabājas nemainīgi augsts no iepirkumu kopskaita – aptuveni 70%.

 

 

 

Liels Rīgas iepirkumu īpatsvars

Rīga kā līguma darbu veikšanas vieta bija norādīta 461 iepirkumiem jeb 32% no visiem ievadītajiem iepirkumiem. Salīdzinājumā ar jūniju, Rīgas kā līguma darbu veikšanas vietas iepirkumu īpatsvars ir samazinājies par 13%. To iepirkumu īpatsvars, kuru līguma darbu veikšanas vieta ir Rīga, saglabājas nemainīgi augsts no iepirkumu kopskaita – vairāk kā 30%.

 


 

Par Igaunijas un Lietuvas iepirkumiem

Igaunijas valsts iestādes jūlijā izsludinājušas 470 iepirkumu konkursus. Salīdzinājumā ar jūniju iepirkumu konkursu skaits ir samazinājies par 11%. 41% no publicētajiem iepirkumu konkursiem ir tikuši publicēti Igaunijas Publisko iepirkumu biroja reģistrā, savukārt 59% iepirkumu konkursi publicēti citās mājas lapās. Salīdzinājumā ar jūnija datiem, to iepirkumu īpatsvars, kas tiek publicēti reģistrā, ir palielinājies par 4%, savukārt iepirkumu skaits no citām mājas lapām ir samazinājies par 19%. Visbiežāk iepirkumi tika izsludināti sekojošās nozares: būvniecība, arhitektūra un nekustamais īpašums; tehnoloģijas un iekārtas; datortehnika, programmēšana un IT pakalpojumi; transports un saistītie pakalpojumi.

Lietuvas valsts iestādes jūnijā izsludinājušas 1031 iepirkumu konkursus. Salīdzinājumā ar jūniju iepirkumu konkursu skaits ir būtiski palielinājies - par 36%. Visbiežāk iepirkumi tika izsludināti sekojošās nozares: būvniecība, būvniecības un inženiertehniskie pakalpojumi; medicīnas preces un iekārtas; datortehnika, programmēšana un IT pakalpojumi, izglītības un mācību pakalpojumi, uzņēmējdarbības pakalpojumi un transporta iegāde un pakalpojumi.

 

Par IUB.LV  

„Iub.lv”, SIA ir privāts iepirkumu uzziņu portāls, kas apkopo informāciju par visiem Valsts iepirkumiem vienotā datu bāzē (www.iub.lv). Uzņēmums savu darbu sācis 2007. gada decembrī un šobrīd ik dienas apkopo informāciju par valsts un pašvaldību iepirkumiem no vairāk nekā 2000 mājas lapām Latvijā, Igaunijā un Lietuvā. Katru dienu datu bāzē tiek ievadīti praktiski visi valsts iestāžu iepirkumi (vidēji 140 – 200 iepirkumi dienā). Saviem klientiem uzņēmums piedāvā ērtu iepirkumu meklēšanu, kā arī iespēju saņemt jaunumus par tieši viņus interesējušiem iepirkumiem uz epastu un RSS lasītāju. Tāpat uzņēmums piedāvā palīdzību iepirkumu pieteikumu sagatavošanā un juridiskās konsultācijas iepirkumu jautājumos.

 

Pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz iepirkumu portālu www.iub.lv obligāta.

 

© Iepirkumu Uzziņu Banka, 2007, Sadarbības partneris iepirkumu informācijas apstrādei - Mercell iepirkumi | Sadarbības partneri Lietuvā: Mercell Lietuva pirkimai | Sadarbības partneri Lietuvā: pirkimai365.lt