Valsts iepirkumi - jūnija statistika

Valsts iestādes jūnijā izsludinājušas vairāk kā 2000 iepirkumu konkursus.

„Iub.lv”, SIA; Rīga, 04.07.2009.

 

Saskaņā ar iepirkumu portāla iub.lv datiem, 2009. gada jūnijā valsts un pašvaldību iestādes izsludināja 2042 iepirkumu konkursus.

 

Salīdzinājumā ar maiju iepirkumu konkursu skaits ir palielinājies par 7%.

 

Nozares 

Sekojošajā tabulā sniegta sīkāka informācija par valsts un pašvaldību iepirkumu saturu.

Nozare

 

Iepirkumu skaits 06/2009

Būvdarbi

 

 

 

Būvniecība, remontdarbi, ceļa būve

598

Piegādes

 

 

 

Lauksaimniecības tehnika un iekārtas

95

 

Mēbeles

59

 

Medicīna

46

 

Ražošanas iekārtas/tehnoloģiskās līnijas

42

 

Biroja tehnika

37

 

Pārtika

34

 

Saimniecības preces

25

 

Būvmateriāli

24

 

Poligrāfija

23

 

Apkures materiālu piegāde

21

 

Kancelejas preces

20

 

Programmatūras un licenču iegāde

16

 

Laboratorijas un precīzijas ierīces

16

 

Transportlīdzekļu iegāde

15

 

Degviela

15

 

Reklāma, prezentācijas materiāli

11

 

Radio un televīzijas tehnika

10

 

Ķīmiskie produkti

9

 

Sporta inventārs

7

 

Apģērbs un darba apģērbs

5

 

Sadzīves tehnika

5

Pakalpojumi

 

 

 

Būvniecības un inženiertehniskie pakalpojumi

83

 

Tehnisko un būvprojektu izstrāde

67

 

IT un telekomunikācijas

44

 

Labiekārtošana, apsaimniekošana

34

 

Personāla pakalpojumi

28

 

Lauksaimniecības un mežsaimniecības pakalpojumi

27

 

Durvju un logu nomaiņa

27

 

Viesnīcu un restorānu pakalpojumi

23

 

Telpu uzkopšana

20

 

Apdrošināšana

18

 

Apsardze un videonovērošana

16

 

Juridiskie pakalpojumi, konsultācijas

15

 

Audits, grāmatvedība

12

 

Transporta pakalpojumi

12

 

Topogrāfija un mērniecība

12

 

Auto serviss un rezerves daļas

10

 

Pasākuma aprīkojuma nodrošināšana

10

 

Izglītība un apmācības

9

 

Mobilo un fiksēto sakaru pakalpojumi

6

 

Bruģēšana

6

 

Liftu ierīkošana, apkalpošana

6

 

Autonoma

5

 

 

 

 

Citi pakalpojumi un preces

419

Iepirkumi Kopā

 

2042

 

Iepirkumus grūti atrast

Lielāko daļu no jūnija iepirkumiem (aptuveni 63% jeb 1286 iepirkumi) sastāda „mazie iepirkumi”, kuru līgumcena ir no 1000 latiem līdz 10’000 latu un kuri netiek publicēti Iepirkumu Uzraudzības Biroja mājas lapā (www.iub.gov.lv). Saskaņā ar likumu par valsts un pašvaldību iepirkumiem, informācija par „mazajiem iepirkumiem” iestādēm jāpublicē savās mājas lapās. Salīdzinājumā ar maija datiem, „mazo” iepirkumu skaits ir samazinājies par 3%, bet iepirkumu skaits, kuri tiek publicēti Iepirkumu Uzraudzības Biroja mājas lapā, ir būtiski palielinājušies - par 30%. To iepirkumu īpatsvars, kuri netiek apkopoti Iepirkumu Uzraudzības Biroja mājas lapā saglabājas nemainīgi augsts no iepirkumu kopskaita.
Liels Rīgas iepirkumu īpatsvars

Rīga kā līguma darbu veikšanas vieta bija norādīta 528 iepirkumiem jeb 26% no visiem ievadītajiem iepirkumiem. Salīdzinājumā ar maiju, Rīgas kā līguma darbu veikšanas vietas iepirkumu īpatsvars ir samazinājies par 11%. Taču ir palielinājies to iepirkumu īpatsvars, kuru līguma darbu veikšanas vieta ir ārpus Rīgas teritorijas, šo iepirkumu skaits ir palielinājies par 16%.Par Igaunijas un Lietuvas iepirkumiem

Igaunijas valsts iestādes jūnijā izsludinājušas 526 iepirkumu konkursus. Salīdzinājumā ar maiju iepirkumu konkursu skaits nav būtiski mainījies. 36% no publicētajiem iepirkumu konkursiem ir tikuši publicēti Igaunijas Publisko iepirkumu biroja reģistrā, savukārt 64% iepirkumu konkursi publicēti citās mājas lapās. Salīdzinājumā ar maija datiem, to iepirkumu īpatsvars, kas tiek publicēti reģistrā, ir palielinājies par 8.5%, savukārt iepirkumu skaits no citām mājas lapām nav būtiski mainījies. Visbiežāk iepirkumi tika izsludināti sekojošās nozares: būvniecība, arhitektūra un nekustamais īpašums, datortehnika, programmēšana un IT pakalpojumi, tehnoloģijas un iekārtas, izglītība, transports un saistītie pakalpojumi.

 

Lietuvas valsts iestādes jūnijā izsludinājušas 758 iepirkumu konkursus. Salīdzinājumā ar maiju iepirkumu konkursu skaits ir samazinājies par 18%. Visbiežāk iepirkumi tika izsludināti sekojošās nozares: būvniecība, būvniecības un inženiertehniskie pakalpojumi, medicīnas preces un iekārtas, datortehnika, programmēšana un IT pakalpojumi, transporta iegāde un pakalpojumi.


 

Par IUB.LV  

„Iub.lv”, SIA ir privāts iepirkumu uzziņu portāls, kas apkopo informāciju par visiem Valsts iepirkumiem vienotā datu bāzē (www.iub.lv). Uzņēmums savu darbu sācis 2007. gada decembrī un šobrīd ik dienas apkopo informāciju par valsts un pašvaldību iepirkumiem no vairāk nekā 2000 mājas lapām Latvijā, Igaunijā un Lietuvā. Katru dienu datu bāzē tiek ievadīti praktiski visi valsts iestāžu iepirkumi (vidēji 140 – 200 iepirkumi dienā). Saviem klientiem uzņēmums piedāvā ērtu iepirkumu meklēšanu, kā arī iespēju saņemt jaunumus par tieši viņus interesējušiem iepirkumiem uz epastu un RSS lasītāju. Tāpat uzņēmums piedāvā palīdzību iepirkumu pieteikumu sagatavošanā un juridiskās konsultācijas iepirkumu jautājumos.

 

Pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz iepirkumu portālu www.iub.lv obligāta.

 

     

© Iepirkumu Uzziņu Banka, 2007, Sadarbības partneris iepirkumu informācijas apstrādei - Mercell iepirkumi | Sadarbības partneri Lietuvā: Mercell Lietuva pirkimai | Sadarbības partneri Lietuvā: pirkimai365.lt